התשובה

ראשי » אודות

אודות

קצת על המחבר,

במשך רוב חיי התעניינתי במדעים מדויקים כגון פיזיקה, אסטרופיזיקה בפרט, כימיה, ביולוגיה פילוסופיה בשילוב עם מתמטיקה ותפיסות לוגיות והרבה מהסקרנות שלי והרצון שלי להבין דברים לעומק אני חב לאבי – כמו כן, הרבה מהמשמעת העצמית ויכולת הניתוח שלי התפתחה בזכותו.

למדתי בבתי ספר חילוניים ומאז שאני זוכר אצ עצמי לימודי התנ"ך הועברו בצורה עניינית כספר של מסורת ובדרך כלל הרושם שהעבירו היה שהתנ"ך נכתב על ידי אנשים "הזויים" שרצו לשלוט בהמונים ולכן הרכיבו וחיברו סיפורי בדיה שאפשרו להם "לרדות" בחברה. הלימודים בבית הספר "הגדילו" עוד לעשות והעבירו מסר ברור כי הדברים שבתנ"ך אינם נכונים וכי כמעט על כל משפט והגיה, יש לפחות 5 פרשנויות שונות שכל אחת כביכול סותרת את קודמה בצורה כזו שהתוכן נמצא כביכול בסתירה.

גדלתי בבית חילוני לחלוטין. אזכורים של תנ"ך, בריאה ו/או "בורא" (השם וכדומה) כמעט שלא נשמעו והועברו אצלי בבית.

בתור אדם שמאז ומתמיד התעניין בהעמקה רצינית ועניינית בעולם ובמדע בפרט, לא מצאתי לנכון להעמיק בתנ"ך ובשורשים יהודיים שכן בית הספר צייר תמונה מאד ברורה והעביר מסר מאד ברור בעניין הזה… שהתנ"ך והיהדות נתנו לשוטים וכי אין מה להעמיק בצורה רצינית בעניין מעבר לסקרנות גרידה. אחד המשפטים שחיזקו את התחושה והטענה הזו הוא "הנבואה ניתנה לשוטים" אשר הוסבה ושונתה כמו מילים רבות אחרות ומשפטים רבים אחרים בצורה מעוותת… כמובן שלא ידעתי זאת אז.

כשהייתי בתיכון הגיעה לקולנוע יצירת מופת בשם "המטריקס", סרט עתיר אפקטים שעד אותה תקופה העולם עוד לא ראה, אגב מאז יציאת הסרט, המון סרטים אחרים העתיקו את השיטה של צילום ה "360" שבסרט אשר מאפשרת לבמאי להציג סיטואציה מסוימת כ"קפואה", כלומר "לעצור את הזמן" ובו"ז להראות את המרחב של הסיטואציה מכל הזוויות.

כשראיתי את הסרט, בתור ילד, מאד התלהבתי מהאפקטים וגם… את השחקן קולנוע קיאנו ריבס, אבל מן הסתם שהדבר המדהים ביותר בסרט היה העלילה! עלילה מרהיבה ביופייה ובעומקה, רבדים כל כך עמוקים וטעונים מבחינה פילוסופית שהמוח שלי לא הפסיק להרהר בהם במשך שנים רבות לאחר הצפייה בסרט.

למי שלא מכיר את הסרט, הסרט מתאר את העולם והאנושות בתקופה בה אנחנו חיים, סביב שנות ה2000 ולאט לאט חושף לצופה דברים יוצאים מן הכלל שמתרחשים סביבנו כל הזמן, כגון תחושת "דה-ז'וו", "צירופי מקרים" נדירים וכדומה, אשר כולם בכללותם, כך על פי הסרט, אינם אלא דברים צפויים וברורים שחייבים להתרחש בעולם בו אנחנו קיימים וזאת משום שהעולם הזה מתוכנת על ידי סופר-אינטליגנציה, אשר בסרט מיוצגת על ידי רובוטים ותוכנות ממוחשבות מהעתיד הרחוק.

אותה אינטליגנציה, כך לפי הסרט, מייצרת "מציאות מדומה" לאנושות וההדמיה הזו היא המציאות החושית שאנחנו חווים בהווה שלנו… ההדמיה כל כך חזקה, וטובה שאנחנו לא מבחינים שאנחנו בעולם דמיוני ולא בעולם אמיתי.

דמיינו שבזמן עתידי כלשהו תהיה קסדה בעלת תוכנת הדמיה כל כך מתוחכמת שהחושים שלנו לא יאפשרו לנו להבדיל בין המציאות לבין התוכנה. כך, כאשר תחבשו את הקסדה, תוכלו לראות עצמכם במראה, לחוש את עצמכם ואחרים, לאכול, לשתות ולעשות כל מה שאתם יכולים לעשות בעולם האמיתי… רק שזה יהיה בדמיון בלבד – שכן, כל מה שאנחנו חווים בתודעה שלנו, בין אם זו נגיעה "חיצונית" כאשר מישהו מחבק אותנו, ובין אם זו נגיעה "פנימית" כמו כאשר אנחנו שותים או אפילו כאשר אנחנו שמחים, וכך, כל דבר בחומר וגוף בעולם שלנו מגיע בסופו של דבר על ידי שדרים במוח של כל אחד ואחת מאתנו.

תוכנת ההדמיה הזו, נקראת "המטריקס" ועליה בנו את כל העלילה, כאשר כמובן בסרט, הרחיבו את זה ואף הראו שבעתיד, רובוטים משוכללים הם אשר יצרו את המטריקס, וכי הם משתמשים בזה בכדי לשלוט בבני האדם במצב של "שינה" (מחוברים למטריקס מגיל ינקות) בכדי שיוכלו להפיק אנרגיה מגוף האדם (צריך הרי משהו להלחם בו לא?).

בתיכון, בחרתי במגמת פיזיקה וביולוגיה בתור מגמות מורחבות אך גיליתי שהפיזיקה בתיכון לא הייתה מספקת בעבורי באותה תקופה ועברתי למגמת כימיה. לצערי נתקלתי רבות במהלך כל לימודיי ובפרט בלימודי בתיכון בדברים שלא לימדו אותנו נכון וכאשר ניסיתי לדבר על הדברים בד"כ לא הבינו אותי בבית הספר וכתוצאה מכך גם אני לא הבנתי את בית הספר…

הסיפור קצת יותר מורכב מעניין פשוט של חוסר הבנה הדדי, שכן חיי לא היו פשוטים גם מבחינות אישיות, ובסופו של דבר סיימתי את לימודי התיכון ללא תעודת בגרות, כאשר המקצוע שבו חסר לי ציון הוא… בצורה האירונית ביותר… מתמטיקה.

אני לא אכנס לפרטים רבים בנושא, אבל בין היתר, אבי עבר תאונת דרכים קשה במהלך התיכון, וכל חיי לקחתי על עצמי לתקן את העולם שסביבי וניסיתי לעזור למשפחתי ולאלו שעל ידי. גם בבית הספר, בדרך כלל מצאתי את עצמי בחברת אותם ילדים "מוקצים" אשר שהייה בחברתם לא בדיוק עזרה למוניטין החברתי שלי… מצאתי את עצמי מקיים עם ילדים רבים "כאלו" שיחות נפש ונהגתי לשמוע ולהקשיב לצרותיהם ולנסות לתת את עצתי.

מאז שאני זוכר את עצמי ובמיוחד בשנות בגרותי חיפשתי את הטוב שבאנשים, את הטוב שבמצב מסוים ואפילו כאשר לא מצאתי טוב ישיר, דמיינתי איך מהמצב הספציפי שאליו נקלעתי ניתן יהיה להפיק טוב בעתיד והרבה מזה אני חייב לאמי היקרה.

את חברי הטובים הכרתי בתחרויות אתלטיקה וכדור עף ובמגמות המורחבות בתיכון, הייתי בנבחרות במשך שנים ומאד אהבתי את החוויה החברתית והתחרותית ובמקביל שיחקתי במשחק מחשב שנקרא "סטארקרפט" ונחשבתי לאחד השחקנים הטובים ביותר בארץ. למי שלא מכיר, היום זה נחשב לספורט לאומי בהרבה מדינות ויש אף אוניברסיטאות שמלמדות אודות המשחק ומהותו וכן מילוני צופים ופרסומות סביב המשחק הזה ומשחקים נוספים. מדובר במשחק אסטרטגיה בזמן אמת שבו השחקנים צריכים לנצח את היריב באמצעים הדומים לשח מט ממספר היבטים, אך השליטה עם העכבר ומהירות המחשבה חשובים לא פחות, אך הרחבה על עניין זה – זהו ספר בפני עצמו.

התגייסתי לצבא להנדסה קרבית והייתי סמב"ץ בבית הספר להנדסה צבאית (בהל"צ), שם פיתחתי תוכנה שעזרה לייעל מספר דברים בבסיס ואף לשפר את מוכנותו ובו בזמן עזרה לצמצם הוצאות חודשיות בצורה טובה. המשכתי משם לקורס קציני "חילוץ והצלה" ולאחר סיום הקורס וההשלמה תפקדתי בתור קצין חמ"ל במחוז ירושלים.

ביום שבו השתחררתי מהצבא, באותו היום ממש, פתחתי עסק לשיווק באינטרנט, עסק המבוסס על הבנה של סטטיסטיקות מתמטיות, ניסוי וטעייה, הוצאת סטיות תקן על בסיס מדגמים ובכלל, בניית מדגמים, פסיכולוגיה אישית והמונית ועוד מספר אלמנטים.

הייתה לי הצלחה מהירה ותוך 4 חודשים הפכתי את העסק לחברה בע"מ. מצד אחד העסק פרח ונעשיתי יותר ויותר עצמאי, מצד שני, במהלך הקמת העסק שלי, חשפתי לחבר טוב שלי הרבה מאד מהטכניקות והסודות של העסק שלי בעבור שיפתח עסק משלו ושיצליח כלכלית. לצערי, פעם אחר פעם הוא השתמש במידע וידע שהענקתי לו בשביל להתחרות ישירות בי ובאמצעים שלי, דבר שפגע בעסק מבחינה פיננסית ושלא לדבר באמון בינינו. בסופו של דבר זה עלה בחברות שלנו ונפרדו דרכנו.

משם, המשכתי להגדיל את החברה, עברתי לגור ב"סיטי טאוור" ברמת גן (בימינו "ליאונרדו"), קניתי רכבי ספורט יפים כאשר השיא שלהם היה audi tt טורבו ודירת פאר עם נוף לים בקומה 34… הייתי שקוע חזק מאד בחומר ובכסף.

בתקופה הזו הכרתי את אשתי לימים, גרנו שנה וחצי ב"סיטי טאוור" ומשם עברנו להוד השרון.

מפה לשם, תפסתי את עצמי פתאום בגיל 28, עם פער עצום בידע שלי לגבי הדתות השונות שיש בעולם, ובפרט אסלאם, נצרות ויהדות. החלטתי ללמוד את הנושא בעצמי ולמען עצמי, ולהעמיק את החלל החסר באחד הנושאים החשובים והמדוברים ביותר בעולם. באותה תקופה הגדרתי עצמי כאתיאיסט והדבר נבע בעיקר ממה שחשבתי על ההגדרה הנפוצה ביותר של בורא היקום כ"כל יכול" .כל אדם דתי שדיברתי איתו על הנושא הזה אמר שאנחנו לא מסוגלים להבין ופחות או יותר בזה נסתם הדיון, היות ואמרתי דבר פשוט, אם ההגדרה של האל היא הגדרה שסותרת את עצמה, זהו הסוף של הדיון. כיצד "כל יכול" סותר עצמו? בוודאי שמעתם את זה מספר פעמים עד היום, אך הנה שוב; האם משהו/מישהו כל יכול, יכול לעשות משהו שהוא לא יכול לעשות? .

דוגמא: ליצור משהו שהוא לא יכול להרוס? ליצור משהו כל כך כבד שהוא לא יכול להרים? לעשות משהו שהוא לא המשהו שהוא עשה? וכן הלאה… שכן, אם ההגדרה של "כל יכול" היא "האפשרות לעשות הכל" אנחנו מצפים שהתשובה תהיה "כן" תמיד- כאשר השאלה היא שאלה של יכולת… אבל ברור שהתשובה לא יכולה להיות כן, כי כששמים את המילה "כן" בצד הראשון של השאלה, נוצר "לא" בצד השני וכן הפוך…

לאחר שהעמקתי בנושא מאד במשך חודשים רבים, תובנות עמוקות מאד הגיעו אלי (היום אני יודע שזוהי שכינת השם שעזרה לי לקבל את ההבנות הנשגבות האלו) והיום אני יודע מה שורש הטעות וזה שהמילים "כל יכול" מבטאות יכולת לעשות את כל מה שניתן לעשות (ראו על זה בהמשך הספר – נושא חשוב מאד). זה עד כדי כך פשוט, אבל העניין הזה חסם לי את האפשרות להמשיך ולבדוק במשך כמעט כל חיי ורק בגיל 28 התחלתי לבדוק את הכל מההתחלה וזהו מסר חשוב לכולם – שחררו את מה שחשבתם ומה שאתם חושבים ונסו לקרוא את הספר הזה בראש פתוח.

היום אני כבן 30 ויש לי ידיעה ברורה ומוחלטת שיש בורא לעולם, שיש עולם הבא, שיש נשמות, שיש טוב ורע אובייקטיביים, שהכל לטובה (הכל – הכל, כולל הכל) והכל בצדק מוחלט ועוד… יש הרבה טענות על בסיס ראיות והן טובות בהרבה מקרים אבל ראיות יכולות להביא את האדם למסקנה ששואפת ל 100% ולעולם לא 100% מכיוון שתמיד יש לראיה איזושהי אפשרות תיאורטית לסתירה.

דוגמא: נניח ואדם מסוים נתפס שודד בנק, 10 שוטרים תפסו אותו בתוך הבנק עם אקדח ושק מלא בכסף… 20 עובדים מדווחים שהם ראו אותו ושהוא איים עליהם עם האקדח… מצלמות האבטחה במעגל סגור מראות את אותו אדם מבצע את הפעולות שהעדים מדווחים עליהן… וכדומה…

זה נראה לנו כמו נעילה של 100 אחוזים אבל למעשה זה לא. מדוע? כי השוטרים, אמנם לא סביר, אבל יכול להיות שהם כולם משקרים… אותו דבר לגבי העדים ואפילו את התמונות של מצלמות האבטחה ניתן לזייף – נכון שזה מאד לא סביר ובמיוחד שכל הדברים הלא סבירים האלו יתרחשו יחד, אבל ראיות תמיד מאפשרות פתח תיאורטי כלשהו. במקרה הזה הייתי אומר שהסיכוי מאד קרוב ל 100% שהאדם שנתפס הוא השודד… אבל שוב, מי שירצה להתווכח יוכל לנסות להיאחז בשבריר האחוז האחרון. לכן הספר הזה עוסק הרבה מאד בהוכחות לוגיות טהורות שמביאות את האדם המעמיק בהן לידיעה מוחלטת של 100% בדבר נושאים חשובים ביותר!

כמו כן, אני מביא ראיות חזקות מאד לנושאים חשובים וקריטיים נוספים ואני מאד מקווה שתהינו מהקריאה מתוך רצון עז לידיעת האמת ובירורה!

ברצוני לספר ולשתף אתכם שכאשר התחלתי את תהליך החזרה בתשובה לא דיברתי על זה עם משפחתי למעט אשתי כמובן ואז, לאחר מספר חודשים, דיברתי על זה עם אחי הקטן וגילינו אחד על השני ששנינו חוזרים בתשובה באותו הזמן. זמן קצר לאחר מכן גילינו שגם בן דוד שלנו (שגם גדל בבית חילוני לחלוטין) כבר הצטרף לישיבה באותו הזמן!

אשתי היקרה והמקסימה החלה את התהליך הזה, ברוך השם, קצת לאחר מכן גם כן ברוך השם והיא גם מגיעה מבית חילוני לחלוטין.

דבר נוסף מאד מעניין הוא שבהתחלה ההבנה שלי הייתה על בסיס אמת אבסולוטית, קיום הכרחי ומוחלט של בורא וגם תכונות של הבורא, של היקום ושל יקומים מקבילים רוחניים וניסיתי שלא לקבל את היהדות, היה לי מחסום קשה מאד להיפתח ליהדות אך ככל שלמדתי עוד כך גיליתי שההכרח הלוגי מתכנס ליהדות, במה שקשור למוסר, במה שקשור לעולמות רוחניים ועליונים וכן הלאה. כלומר, ההבנה הלוגית מגיעה למסקנות שכתובות ביהדות, למצוות, להלכות ועוד.

לצורך הדוגמא, אחת מני רבות מספור… דיברתי עם אחי הקטן שהצטרף לישיבה וסיפרתי לו שהלוגיקה מכריחה שמי שנפטר מגיע למקום שבו אין לו יכולת לשנות את עצמו יותר וזה אומר שאם הוא נפטר עם מידה כזו או מידה אחרת, עם הרגל כזה, או הרגל אחר וכן הלאה על זה הדרך – כך הוא נשאר בעולם הרוחני והוא מיד הראה לי שהדברים כתובים שחור על גבי לבן ביהדות…

איך הגעתי "אני" למסקנה ההכרחית הזו? אני אדון בזה במהלך הספר יחד עם דברים נוספים כגון ההכרח שהכל, כל מה שאנחנו רואים, כל מה שאנחנו חושבים, הזמן, החומר והכל "חלק" מאותו הדבר והכל מחובר דרכו והוא נצחי לחלוטין, גם זה אחי הקטן הראה לי שמופיע בפרטי פרטים ביהדות וכן גן עדן וגיהנום הם הכרחיים לוגיים שכלתניים. כמו כן, ניתן להציץ על ידי הלוגיקה למה שקורה במקומות האלו ו"הפלא ופלא" גם זה מופיע בדיוק מופתי ובפרטי פרטים ביהדות ובספרי הקודש.

אני יכול למנות עוד דוגמאות רבות מאד אשר הראו לי שהיהדות והאמת השכלית הולכות יד ביד ולמעשה הן אותה היד. אבל זה מקדים את המאוחר, שכן אתם רק בתחילת הספר. כל שאני מבקש זה שתהיו אמיתיים עם עצמכם – האם אתם רוצים לדעת את האמת?

שיהיה בהצלחה וקריאה מהנה!


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: